Безпека для здоров'я

Значна кількість людей вважають комп'ютер шкідливим для здоров'я настільки, що готові самі відмовитися від його використання і забороняють власним дітям користуватися ним у дошкільному віці.
Наскільки вони праві? Давайте спробуємо розібратися у ситуації. Що саме і яким чином впливає на здоров'я користувача за комп'ютером?
Спочатку з'ясуємо, що саме ми маємо на увазі під словом комп'ютер. Це може бути системний блок з монітором(сучасним, звичайно) або смартфон чи планшет, які все більше використовують сучасні користувачі комп'ютерів.
Такі конструкції комп'ютерів масово стали доступними в Україні у 2005-2012 роках і за такий короткий термін безпосередньо наукових досліджень з надійно доведеними результатами просто ще не могло бути проведено. Відсутні наукові статті про результати таких досліджень. Про шкідливість комп'ютерів ми можемо судити за визначенням шкідливості окремих складових комп'ютера.
*****
Стосовно фізичного здоров'я:

В старих конструкціях комп'ютерів  монітором оснащеним променевою трубкою найбільшої шкоди здоров'ю наносив монітор, який випромінював гама промені,  що негативно позначалося на всьому організмі. Монітор також накопичував електронний заряд, що утворював магнітне поле, яке негативно позначалося на нервовій системі людини. Частота кадрів була менша за 60 грц, що робило її несприятливою для очей і призводило до погіршення зору. 
Сьогодні такими комп'ютерами практично ніхто не користується.
Сучасні комп'ютери і мобільні гаджети оснащені моніторами на рідких кристалах. А це означає, що користувачу не загрожує опромінення. Частота кадрів монітору від 61 грц  і вища не впливає сама по собі на очі. А розмагнічувальний пристрій своєчасно знімає статичний заряд. Таким чином,  всі перелічені загрози сьогодні не актуальні.

Проте залишаються загрози для здоров'я пов'язані з неправильним використанням комп'ютерів. 

Гіподінамія. Всім відома ситуація: сів за комп'ютер на 2 хвилинки пошту перевірити, а встав через 2 години. Ця проблема вирішується кожним особисто і не має відношення суто до комп'ютерів. Сідаєте читати книжку або дивитися телевізор Ви також  не на біговій доріжці. Збільшення рухового навантаження це справа кожної людини і її способу життя.

Очі. Встановіть нормальний режим роботи, робіть активні перерви, улаштуйте робоче місце таким чином, щоб спина не була зігнутою, а відстань екрана від очей була 50-70 см і Ваше здоров'я не буде псуватися. 
Важливим є також освітлення під час роботи. Світло від лампи не має бути спрямованим прямо в очі. Не слід працювати за яскравим екраном в повній темряві, щоб контраст освітлення не був сильним. 
Медики помітили, що комп'ютерною особливістю є зменшення частоти моргання людини, яка грає або працює за екраном монітору. Око пересихає і зір погіршується. моргайте примусово час від часу. А краще періодично робити нескладні вправи для очей. І все буде добре.(Варіант вправ можна подивитися на сторінці Корекція)
Зрозуміло, що комп'ютери інтенсифікують Вашу роботу і активний фізичний відпочинок на свіжому повітрі позитивно позначиться на Вашому організмі.

А яким чином комп'ютер впливає на психіку людини? Читайте на сторінці Комп'ютерна залежність і комп'ютерний кретинізм.


Комментариев нет:

Отправить комментарий